Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Morata: Luis Alberto? Një nga lojtarët më të nënvlerësuar në këto 25 vite në Spanjë, e njoh që 12 vjeç

Alvaro Morata ka dalë në konferencë për mediet në krah të trajnerit Diego Siomeone, në prag të ndeshjes Lazio-Atletico Madrid, e vlefshme për Champions League.

Morata është pyetur në veçanti për një nga lojtarët më në formë të momentit te Lazio, Luis Alberton dhe sulmuesi i Atleticos u shpreh se e njeh që 12 vjeç, ndërsa shton se është një nga lojtarët më të nënvlerësuar ne vendin e tyre.

Lexoni edhe:

“E kam njohur që kur ishim 12-13 vjeç. Ai më duket se është një nga lojtarët më të nënvlerësuar të 25 viteve të fundit në Spanjë. Ai është teknik, ka personalitet, e konsideroj shumë shumë të fortë”-deklaroi Morata.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...