Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Mori të kuq në stol, Pique arrin rekordin negativ dhe e mbyll para kohë karrierën

Me kartonin e kuq të marrë në pankinë në ndeshjen Osasuna-Barcelona, Gerard Pique i dha fund karrierës së tij si futbollist para kohe.

Njëkohësisht mbrojtësi “blaugrana” arriti një rekord sa i përket kartonëve të kuq në historinë e Barçës.

Mbrëmjen e së martës Pique u përjashtua për herë të 11-të, duke arritur kështu Hristo Stoichkov një ish-sulmues i katalanasve, që mbante rekord për kartonët e kuq.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...