IPKO Superliga

Morina nderon Josën, Prishtina shtang Feronikelin dhe merr kreun!

Prishtina e Mirel Josës bën goditjen e madhe. Skuadra kryeqytetase mposhti 1-0 Feronikelin brenda në Drenas në sfidën e prapambetur të javës së 10-të, duke marrë kryesimin e IPKO Superligës së Kosovës pas 14 javëve të para. Një gol i Mario Morinës në minutën e 57 i mjaftoi Prishtinës për t’i shkaktuar humbjen e dytë sezonale skuadrës së Zekirija Ramadanit. Me fitoren në duelin e drejtpërdrejtë për titullin kampion në stadiumin Rexhep Rexhepi, skuadra e Josës u ngjit në kuotën e 33 pikëve, 1 më shumë se Feronikeli. As largimi me karton të kuq i Miftaraj në minutën e 63-të nuk ndihmoi Feronikelin pasi edhe me një lojtar më pak në fushë për 30 minuta lojë, Prishtina e mbrojti me fanatizëm rezultatin deri në vërshëllimën e fundit të arbitrit. Në ndeshjen tjetër të prapambetur të javës së 10-të, KEK-u pësoi humbjen e radhës pasi u mposht 1-2 në shtëpi nga Ferizaj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency