Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Moriyasu: Fituam ndaj Gjermanisë dhe Spanjës, na pret një e ardhme e ndritur!

Japan's head coach Hajime Moriyasu reacts during the 2022 Qatar World Cup Asian Qualifiers group B football match between Japan and Australia, at Saitama Stadium in Saitama, on October 12, 2021. (Photo by CHARLY TRIBALLEAU / AFP)

Japonia u eliminua në raundin e 1/16-ave përballë Kroacisë, me nënkampionët e botës të cilët triumfuan falë penalltive.

Trajneri i Japonisë, Hajime Moriyasu u tregua i sinqertë, ndërsa theksoi se ka shumë arsye për të qenë i lumtur për skuadrën e tij, sepse ka bërë një performancë shumë të mirë.

“Ne nuk arritëm në çerekfinale, por në këtë ndeshje lojtarët treguan se besonin. Në fund ndoshta vendosi edhe fati, që sonte nuk ishte me ne. Jam i mërzitur, por kam shumë arsye për të qenë maksimalisht i lumtur. Ne mundëm Gjermaninë dhe Spanjën dhe fituam besim dhe eksperiencë. E ardhmja duket e ndritshme, kjo ka rëndësi tani.” – tha Moriyasu.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...