Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Mos flisni budalliqe”, Kroos: Real Madrid i di mirë qëllimet e mia

Toni Kroos është në vitin e fundit të kontratës me Real Madrid teksa gjermani ka një kontratë e cila zgjat deri në qershor të vitit 2023. Megjithatë, mesfushori as nuk e vendos në diskutim të ardhmen dhe pret zyrtarizimin e marrëveshjes me Los Blancos.

33-vjeçari i pyetur nëse ka kontaktuar me klube të tjera pas janarit duke qenë se e ka të drejtën të negociojë, theksoi se nuk i ka çuar në mendje këto budalliqe duke këmbëngulur për lidhjen e tij me Real Madrid.

Lexo edhe:

“Rinovimi i kontratës po shkon mirë, unë e respektoj atë që po bën klubi dhe rrugën që ka zgjedhur. Ata e dinë se kur do ta komunikojnë vendimin për rinovimin e kontratës. Kam një marrëdhënie shumë të mirë me klubin dhe e kemi diskutuar gjatë temën e kontratës.

Prej fillimit, drejtuesit e klubit e kanë ditur që unë nuk do të bëja asnjë zgjedhje tjetër. Teorikisht, unë mund të zgjidhja një tjetër klub prej 1 janarit apo të bisedoja me ta, por te Reali e dinin se nuk do të bëja asnjë budallëk. Kemi shumë besim te njëri-tjetri dhe shpresoj që ta vazhdoj gjatë kështu”, u shpreh Kroos.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...