Serie A

Moti i keq pushton Kalabrinë, Crotone-Lazio rrezikon të shtyhet (Video)

Lazio inauguroi avionin e ri të klubit, me udhëtimin nga Romna në Kalabri, ku sot në orën 15:00 është planifikuar përballja ndaj vendasve të Crotones në sfidën e vlefshme për javën e 8 të kampionatit italian.

Megjithatë rajoni i Kalabrisë dhe veçanërisht qyteti-port i Crotones janë përfshirë nga moti i keq dhe reshjet e dendura që mbrëmjen e djeshme dhe parashikimet sinoptikane nuk janë aspak optimiste për orët në vijim.

Kjo pasi pritet që në qytet të fryjë një erë me shpejtësi deri në 40 kilometra në orë, ndaj përballja mes Crotones dhe Lazios, e planifikuar për t’u zhvilluar në stadiumin “Scida” rrezikon të shtyhet.

Mediat italiane raportojnë se të dy skuadrat do të zbresin në fushë në orën 14:00 për të testuar kushtet e terrenit, por fati i ndeshjes së sotme do të varet shumë edhe nga cilësia e drenazhimit në impiantin “Scida”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency