Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Moto GP Aragon, garë e ‘çmendur’ e Marc Marquez

Ndonse u nis i pesti nga fundi, piloti spanjoll i Hondës, Marc Marquez zhvilloi një super garë dhe arriti të triumfojë në garën e Aragonit në Spanjë.

Në vendin e dytë dhe të tretë përfunduan Pedrosa dhe Lorenzo, të cilët kompletuan një podium komplet spanjoll. Dy pilotët e Yamahas, Maverick Vinales dhe Valentino Rossi përfunduan në vend të katërt dhe të pestë, ndonse spanjolli u nis i pari dhe italiani i treti.

Kur kanë mbetur edhe katër gara nga fundi, Marc Marquez kryeson renditjen për pilotë, me 16 pikë më tepër se ndjekësi më i afërt, Dovizioso. Gara e ardhëshme do të zhvillohet më 15 tetor, në Japoni.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...