Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Moto GP, Vinales niset i pari në ‘shtëpi’

Moto GP do të zhvillojë sot garën e pestë nga fundi, në Aragon të Spanjës dhe pikërisht spanjolli Maverick Vinales do të niset i pari, pasi regjistroi kohën më të mirë, në kualifikueset e djeshme.

Menjëherë pas pilotit të Yamaha-s, do të niset Lorenzo, por vlen të përmendet rezultati mjaft i mirë i Valentino Rossi-t, në kualifikueset e djeshme. ‘Doktori’ u rikthye vetëm 23 ditë pas dëmtimit dhe arriti të regjistrojë kohën e tretë më të mirë, në Moto GP Aragon.

Piloti i cilësuar si favorit i kësaj gare, Marc Marquez rrëshkiti me Honda-n e tij në xhiron më të mirë dhe do të niset i pesti nga fundi në garën e sotme. Edhe rivali i tij për titullin kampion, piloti i Dukatit, Dovizioso nuk mori rezultat të mirë në kualifikuese dhe do të niset i shtati.

Moto GP Aragon do të startojë në orën 14:00 dhe pritet me mjaft interes, pasi kampionati ka hyrë në fazën finale, me vetëm pesë gara të mbetura.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....