Kombëtare

Motra e Ronaldos në krah të vëllait: Portugezët “pështyjnë në pjatën që ushqehen”!

Nga Manchester United tek Portugalia. Ky sezon ka shfaqur një tjetër version të Cristiano Ronaldos, një version të cilët fansat e sportit më popullor në botë nuk janë mësuar ta shohin nga portugezi. CR7, nuk bindi edhe në ndeshjet me kombëtaren e Portugalisë, sidomos në sfidën e humbur nga luzitanët përballë Spanjës.

Të shumta janë kritikat mbi shpinën e sulmuesit ndërsa një pjesë e madhe i sugjeron të tërhiqet për shkak të moshës 37-vjeçare. Megjithatë, në krah të CR7 është motra e tij, Katia Aveiro e cila sulmon ashpër bashkëkombasit e saj që kritikojnë të vëllanë.

“Ronaldo është i qetë sepse gjithnjë në krahun e tij do të ketë familjen dhe ata që e duan. Pavarësisht gjithçkaje, njerëzit që e vlerësojnë do të jenë aty për Ronaldon. Portugezët janë mësuar që të “pështyjnë në pjatën që ushqehen”, dhe mua nuk më surprizojnë kritikat e tyre.

Kjo është arsyeja pse kur dikush ngrihet nga zero dhe prek majën më të lartë, apo ndryshon mentalitetin, ata shqetësohen dhe nuk e pranojnë. Unë do të jem gjithmonë përkrah teje, Mbreti im”, përfundon reagimin e saj Katia.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency