Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Motra e Ronaldos zhvlerëson Botërorin e Katarit, por ngre në qiell sulmuesin francez

Kupa e Botës “Katar 2022” uli siparin me Argjentinën kampione bote, në turneun e fundit madhor të Lionel Messit, që me këtë trofe plotëson palmaresin e tij të pasur .

Ishte një Botëror atipik, si për kohën kur u zhvillua, ashtu edhe për surprizat bënë disa prej skuadrave pjesëmarrëse.

Katia Aveiro, motra e Cristiano Ronaldos, ka dhënë mendimin e saj në rrjetet sociale (Portugalia dhe CR7 u eliminuan që në fazën e 1/8-ave nga Maroku), duke mbrojtur vëllanë e saj.

Portugezja e përgëzoi fituesin, por më parë shprehu mendimin e saj për këtë Botëror:

“Kupa më e keqe e të gjitha kohërave… që për fat të mirë na dha një finale të madhe. Ç’ndeshje! Urime Argjentinës”.

Ajo nuk harroi të vlerësonte Mbappenë, por nga ana tjetër nuk e përmendi Messin.

“Ky djalë është joreal. Ç’e ardhme e ndritur e pret. E pabesueshme.”

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...