Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Moukoko: Nuk lejoj njeri të më bëjë presion për të ardhmen, mos besoni çdo gjë që thuhet

Youssoufa Moukoko e bën të qartë se do të vendosë me kujdes për të ardhmen e tij dhe se nuk lejon asnjëri që t’i bëjë presion në lidhje me këtë çështje.

Sulmuesit të Dortmund i përfundon kontrata aktuale në qershor të 2023-shit dhe për rrjedhojë që nga 1 janari mund të firmosë me çdo klub tjetër.

Ndërsa në mediet gjermane po raportohet vazhdimisht për shumë klube që kanë shfaqur interes për 18-vjeçarin, ndër emrat që ka kohë që e ndjek, por që pëlqehet edhe nga vetë sulmuesi është Barcelona.

Megjithatë për të mos ndjerë presion në një moment shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tij, Moukoko reagoi në rrjetet sociale duke u bërë të ditur të gjithëve që do të jetë ai që do të vendos dhe pa u ndikuar nga askush, ndërsa ka kërkuar të mos besohet çdo gjë që shkruhet nga mediet.

“Ju lutem, mos i besoni të gjitha ato që janë në gazeta. E di që gjithçka është pjesë e biznesit të futbollit tani, por edhe pse jam i ri, nuk e lë veten nën presion për të marrë vendime për të ardhmen time”-reagoi Moukoko.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...