Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Mourinho: Bayer Leverkusen? Kanë trajner inteligjent, ata shënojnë shumë lehtë

 “A vazhdon ëndrra? Po, është e vërtetë. Ndjeva krenari të madhe për djemtë. Ndjeja se tifozët mund të shkonin në shtëpi të pikëlluar për humbjen, por të lumtur me ndeshjen dhe me Romën. Pastaj, kur fiton, vjen gëzimi, e merituam. Jo vetëm sot edhe në ndeshjen e parë. Rezultat i merituar”- kështu e nisi fjalën e tij në konferencën për mediet pas fitores 4-1 ndaj Feyenoord dhe kualifikimit në gjysmëfinale të Europa League trajneri i Romës, Jose Mourinho.

Më pas duke folur për kundërshtarin e raundit të ardhshëm, Bayer Leverkusen, portugezi u shpreh se është nëj ekip i madh dhe që shënon lehtë.

Lexo edhe: 

“Ekipi i madh, një ekip vrapuesish, ata shënojnë shumë lehtë. Ata kanë një trajner të ri, por ai është shumë inteligjent dhe ka shumë përvojë si lojtar. Do të jetë shumë e vështirë.”-deklaroi ndër të tjera Mourinho.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...