Europa League

Mourinho bën gjestin unik: Dinamo e meritoi kualifikimin!

Dinamo Zagreb ishte surpriza e madhe e raundit të 1/8-ave të Europa League. Skuadra kroate arriti një kualifikim historik për në fazën çerekfinale të Europa League duke nxjerrë jashtë kompeticionin Tottenham-in e Jose Mourinhos një prej skuadrave favorite për të fituar trofeun në këtë edicion. Pa trajnerin Zoran Mamic i cili u arrestua pak ditë më parë dhe ndihmësin e tij në stol Damir Krznar, Dinamo përmbysi humbjen 2-0 të ndeshjes së parë duke fituar 3-0 pas kohës shtesë në takimin e kthimit në Maksimir përballë Spurs-ave për meritë edhe të Orsic autor i një tregolëshi. Në fund të ndeshjes Jose Mourinho pavarsisht eliminiminit u tregua edhe njëherë tjetër special duke shkuar në dhomat e zhveshjes për të uruar kundërshtarët për kualifikimin, një gjest ky i portugezit që u vlerësua nga i gjithë shtypi sportiv. Në analizën që i bëri sfidës Mourinho nënvizoi se Dinamo e Zagrebit e meritoi kualifikimin.

“Në 90 minutat e para dhe në kohën e parë shtesë ata ishin një ekip që dhanë maksimumin në fushë, ndërsa minutat e fundit të kohës së dytë shtesë ne bëmë diçka më mirë. Ata lanë djersën, energjinë dhe gjakun e tyre.Në fund lanë edhe lot lumturie. Patjetër që duhet t’i lavdëroj ata”, theksoi portugezi.

Nuk munguan as fjalët negative të Mourinhos për skuadrën e tij, me Special One që theksoi se futbollistët e Tottenham e morën lehtë ndeshjen duke nënvlerësuar kundërshtarin.

“Ekipi im dukej se po luante një ndeshje jo të rëndësishme. Nëse për ndonjërin prej tyre nuk është, atëherë është për mua.Për çdo tifoz të Tottenham, çdo ndeshje ka rëndësi. Të them që ndihem i trishtuar nuk mjafton. Më vjen keq që skudra ime nuk fitoi, por ata e merituan.Futbolli nuk ka të bëjë me lojtarë që mendojnë se kanë më shumë cilësi se të tjerët. Baza tashmë është tek qëndrimi dhe bashkëpunimi në grup.Ata na mposhtën për këtë. Ne e kuptuam se ishim në rrezik kur pësuam golin e dytë, por ishte vonë për ne”, përfundon Mourinho

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency