Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Mourinho: Detajet bënë diferencën, djemtë dhanë gjithçka

Mourinho 'show' para Leverkusenit
Mourinho 'show' para Leverkusenit

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, foli pas barazimit 0-0 kundër Bayer Leverkusen që i siguroi skuadrës së tij finalen e Europa League.

Në konferencën për mediet, Mourinho theksoi se pavarësisht mungesave diferencën e bënë detajet.

Lexo edhe:

Kishim mungesa dhe ndeshja ishte shumë e vështirë. Kjo do të thotë se detajet e vogla bëjnë diferencën. Djemtë dhanë gjithçka, kjo lojë është rezultat i punës sonë, i eksperiencave, i mençurisë taktike, i diturisë. Është një ekip i jashtëzakonshëm.”-deklaroi tekniku.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...