Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mourinho “ëndërron” sulmuesin e Holandës, nisin bisedimet mes palëve

Roma është vënë në “gjurmët” e Memphis Depay. Mediet italiane bëjnë me dije se sulmuesi holandez, i cili ishte afër Juventusit në verë, është në prag të skadimit të kontratës me Barcelonën dhe pikërisht për këtë arsye Jose Mourinho dhe Tiago Pinto janë vënë në lëvizje.

Ideja e Romës do të ishte ta merrte atë ndoshta në huazim, tashmë në janar, për ta bërë sulmuesin të nënshkruajë një kontratë më të gjatë duke filluar nga vera e ardhshme, kur ai do të jetë i lirë nga çdo kufizim.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...