Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mourinho gjen sulmues në La Liga, Roma ofron 30 milionë euro

Mourinho vendos për të ardhmen
Mourinho vendos për të ardhmen

Jose Mourinho pret një sulmues nga merkato e verës. Trajneri portugez po tenton të rikthejë Romën në Champions League sezonin e ardhshëm, dhe për momentin verdhekuqtë renditen në vend të pestë me 6 pikë më pak se Juventusi.

Klubi kryeqytetas pritet të jetë aktiv në merkato, teksa një nga objektivat është Youssef En-Nesyri. 24-vjeçari maroken (44 ndeshje dhe 12 gola me kombëtaren e tij) ka kontratë deri në 2025 me Sevillan.

En-Nessyri numëron 3 gola dhe po kaq asiste këtë sezon. Mourinho e pëlqen shumë lojtarin, i cili mund të luajë në çdo pozicion të repartit ofensiv. Ndërkohë, Roma po përgatit një ofertë prej 30 milionë eurosh për Sevillan.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...