Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Mourinho: Humbja ndaj Inter ishte një dhuratë nga Serie A, Maresca nuk tregoi respekt për lojtarët e mi

Pesë shkarkime radhazi, a ështe më "Special" Jose Mourinho!

Trajneri i Romës, Jose Mourinho u shfaq shumë i acaruar pas humbjes 1-0 ndaj Interit, ndërsa ka fajësuar arbitrin Maresca për atë rezultat.

Duke folur për mediet, portugezi theksoi se arbitri e vendosi rezultatin, ndërsa shtoi se Interit ia dhuruan fitoren.

Lexo edhe:

“Më vjen keq për rezultatin, djemtë bënë një përpjekje të rëndësishme. Më vjen keq që nuk ka respekt për lojtarët e mi, qëndrimi i Maresca-s ndaj Mancinit dhe Ndickas dëshmon gjithçka. Jam i lumtur për qëndrimin e ekipit ndonëse ishin në vështirësi, nuk kishim gjysmën e ekipit në dispozicion. Kjo ishte një dhuratë nga Serie A sepse luajtëm të dielën dhe jo të hënën. Jam i trishtuar sepse meritonim më shumë”-tha Mourinho.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....