Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Mourinho kërkon takim kokë më kokë me Friedkin

Shtypi italian raporton se José Mourinho dëshiron të bisedojë me pronarët e Romës, Dan dhe Ryan Friedkin, për të diskutuar mbi planet e së ardhmes.

Ka pasur raportime se José Mourinho mund të largohet në fund të sezonit, pavarësisht se ka kontratë deri në vitin 2024.

Sipas “Il Messagero”, trajneri portugez do të jetë në dispozicion për të përmbushur plotësisht kontratën e tij, por kërkon që të sqarohen disa aspekte.

Lexo edhe: 

Trajnerit portugez i pëlqen atmosfera në klub dhe mbështetja nga tifozët, por ai kërkon më shumë përpjekje nga pronarët në aspektin e blerjeve për të rritur cilësinë e skuadrës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...