Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mourinho “mbetet thatë”, i preferuari i tij zgjedh transferimin në Spanjë

Houssem Aouar po luan sezonin e fundit me Lyonin. Mesfushori del lojtar i lirë në verë, ai ka vendosur të mos rinovojë kontratën me klubin francez, teksa për shërbimet e tij ka interesim nga Italia dhe Spanja.

Emri i 24-vjeçarit është lidhur me një transferim te Juventusi në seksionet e mëparshme të merkatos, teksa e do edhe Jose Mourinho te Roma. “Special One” ka një simpati të madhe për qendërmesfushorin, por kujdes nga La Liga.

Real Betis është klubi tjetër që po tenton të bindë Aouar, dhe po ia del. Shtypi spanjoll shkruan se klubi andaluzian ndodhet në bisedime intensive me agjentin e lojtarit me origjinë nga Algjeria, akordi është çështje kohë, ndërsa Mourinho duhet të piketojë një tjetër lojtar për mesfushën e tij.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...