Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Mourinho: Merituam më shumë, por nuk dua të qaj për 10 muaj siç bëri Feyenoord

Mourinho rikthehet të flasë për "autobusin": Ishte zgjuarsi taktike
Mourinho rikthehet të flasë për "autobusin": Ishte zgjuarsi taktike

Pas humbjes në takimin e parë të çerekfinaleve të Europa League ndaj Feyenoord me rezultatin 1-0, trajneri i Romës Jose Mourinho u shpreh se skuadra e tij meritoi më shumë.

Duke folur për mediet një ditë pas këtij takimi, portugezi theksoi se nuk do “qaj për 10 muaj”, siç sipas tij bënë holandezët pas finales së Conference League, që e humbën në “Air Albania” ndaj ekipit të Mourinhos.

Lexo edhe:

“Nuk duam të jemi si Feyenoord që qau për 10 muaj. Humbëm në mënyrë të pamerituar, luajtëm mirë, por kemi një rezultat ndryshe. A do të ndihmojë stadiumi në përmbysje? Me siguri. Nga stadiumi ne e dimë se çfarë mund të presim, kush do të luajë nuk e dimë, kush do të jetë në dispozicion nuk e dimë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...