Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Mourinho ndez polemikat për golin e parë të Interit: Ishte një pozicion jashtë loje

Mourinho 'show' para Leverkusenit
Mourinho 'show' para Leverkusenit

Interi mori një tjetër fitore, këtë herë ndaj Romës në “Olimpico” me rezultatin 0-2, duke hedhur një tjetër hap drejt sigurimit të një vendi në zonën Champions të renditjes.

Trajneri Jose Mourinho pranoi zhgënjimin për humbjen, megjithatë nuk ngurroi të komplimentojë të tijtë për paraqitjen në fushë dhe të ndezë polemikat për golin e parë të zikaltërve.

Lexo edhe:

 

“Jam shumë krenar për djemtë dhe ndihem i emocionuar ta them këtë. Bëmë maksimumin të gjithë, edhe me një këmbë, duke luftuar deri në vërshëllimën finale. Na mposhti Interi që ka një organikë fantastike, ndërsa ne vuajmë mungesat. Më pas goli i parë ishte pozicion i dukshëm jashtë loje dhe i dyti një gabim individual”, tha trajneri portugez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...