Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mourinho “pranon” disfatën me Cremonese-n, ka një mesazh për Zaniolo-n

Roma u mposht në “Olimpico” përballë Cremonese-s duke mbyllur në çerekfinale rrugëtimin në Kupën e Italisë.

Jose Mourinho, trajneri i Romës, pranoi se skuadra e tij zhvilloi një pjesë të parë shumë të dobët.

“Urime për Cremonese-n, e meriton. Eliminoi Napolin dhe tani Romën. Ne zhvilluam një pjesë të parë të tmerrshme, vërtet të një niveli shumë të ulët. Më pas në pjesën e dytë ishte një gabim individual. Kishim disa raste dhe mund të kishim shënuar më herët. Kam mësuar për shumë vite të mos qajmë për humbjet, por të shikojmë përpara. Këtë do të bëjmë. Formacioni? Më duhet të bëja llogari sepse kemi kalendar të ngjeshur dhe të gjithë duhet të tregojnë sa vlejnë. Nuk pendohem për asgjë. Do doja të isha subjektiv, por jo. Ne luajtëm keq dhe kaq.” – tha Mourinho.

Portugezi u pyet edhe mbi çështje Zaniolo, i cili së fundmi ka kërkuar të bëjë “paqe” me trajnerin dhe klubin, por Mourinho ishte i prerë.

“Jo. Klubi ka qenë shumë i qartë me të dhe nuk do të bëj asnjë lloj komenti për atë.”- përfundoi Mourinho.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...