Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Mourinho rikthehet te Real Madrid? Portugezi shfaqet në skenë

Carlo Ancelotti duket se ka bërë gati “valixhet”, me trajnerin italian i cili pritet të mbyllë aventurën me Real Madrid në fundin e sezonit.

Për momentin në skenë janë shfaqur disa emra, duke nisur nga ish-legjenda Raul Gonzales dhe Oliver Glasner, me këtë të fundit që drejton Frankurt.

Lexo edhe:

Por, në orët e fundit po përflitet edhe për Jose Mourinho, i cili momentalisht është në krye të Romës.

Portugezi ka drejtuar madrilenët për tri sezone, 2010-2013 dhe ka fituar La Liga-n me “Los Blancos”.

60-vjeçari ruan kujtime të bukura nga Madridi dhe një rikthim i tij do të ishte i bujshëm, por gjithçka do të varet nga sezoni me italianët.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...