Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Mourinho sulmon Abraham: Ka folur shumë pas ndeshjes, por luajti shumë keq

Roma mori një pikë në Torino falë barazimit 1-1 ndaj Juventusit, me anglezin Tammy Abraham që iu përgjigj golit spektakolar të Dusan Vlahoviç që në startin e sfidës.

Megjithatë portugezi Jose Mourinho nuk ishte plotësisht i kënaqur me të tijtë dhe nuk i kurseu kritikat, sidomos për autorin e golit, Tammy Abraham.

“E pashë Abraham të fliste shumë me ju gazetarët pas ndeshjes, por përtej golit, loja e tij ishte shumë e keqe sot dhe duhet të mendojë më shumë për fushën. Dybala bëri shumë mirë, pasi është një pikë referimi për ne, ashtu si Cristante, që lëvizi mirë për t’i krijuar hapësira. Megjithatë jam i zhgënjyer për mënyrën si e nisëm ndeshjen, pas në pjesën e parë ishim me fat që pësuam vetëm një gol”, th Mourinho.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...