Premier League

Mourinho sulmon ligën për kalendarin dhe kërkon një sulmues nga merkatoja

Tottenhami do të nisë sezonin e ri nesër në orën 17:30 me sfidën përballë Evertonit në Londër, ndërsa trajneri Jose Mourinho është shfaqur në një formë mjaft të mirë që në daljen e parë për mediat.

I njohur si një njeri mjaft polemik, që bën gjithmonë zhurmë për të mbajtur skuadrën e tij larg presionit, tekniku portugez ka sulmuar këtë herë drejtuesit e Ligës Angleze për kalendarin, pasi “Spurs” do të detyrohen të zbresin shumë shpesh në fushë që në start.

“Nuk e di kush ka qenë ajo mendje e zgjuar që ka hartuar kalendarin, pasi do të luajmë të dielën, të martën, të enjten dhe sërish të dielën… Nuk mbaron me kaq, pasi këtë do ta bëjmë për dy javë me radhë. Tottenhami është një klub që synon të fitojë trofe në të gjithë kompeticionet ku merr pjesë, ndaj jemi të detyruar t’i respektojmë, duke hedhur në fushë më të mirët, por me këtë kalendar të ngjeshur është jo njerëzore t’i bësh futbollistët të luajnë aq shpesh”, u shpreh portugezi.

Më pas trajneri foli edhe për merkaton, ku pranoi se ka nevojë për një përforcim në repartin e sulmit, fjalë të cilat konfirmoi se ua ka bërë të ditura edhe drejtuesve të klubit, ndërsa pranoi se Danny Rose është drejt largimit.

“Kemi nevojë edhe për një sulmues tjetër të mirëfilltë, pasi kemi vetëm Harry Kane në atë rol. Ai është një nga më të mirët në botë, por është e pamundur të përballojë një sezon të tërin i vetëm dhe këtë e kanë të qartë edhe drejtuesit. Danny Rose te Genoa? Do të thotë që ata po marrin një futbollist shumë të mirë. Unë kam konsideratë për Rose, por ne jemi të kompletuar në atë rol, ndaj i kemi thënë të gjejë një tjetër destinacion”, deklaroi Mourinho.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency