Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Mourinho te PSG? I duhuri! Ai është i çmendur, nuk ka frikë askënd”

Jose Mourinho është një nga kandidatët për t’u ulur në stolin e PSG-së duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Ide që i pëlqen shumë Christophe Dugarry, ish-sulmuesit francez.

Mourinho me çmendurinë dhe egon e tij të pakufishme nuk do të ketë frikë nga askush. Ai duhet të futet në dhomat e zhveshjes, të marrë dy lojtarët më të fortë dhe t’i zbresë me këmbë në tokë.

Lexo edhe:

Dhe duhet t’i lërë mënjanë të dy për një muaj. Neymar as nuk duhet ta fusë fare në fushë për një farë periudhe. Të paktën gjërat do të jenë të qarta, të pastra dhe të sakta”.

PSG dështoi sërish në Champions League, kompeticion që nuk e ka fituar kurrë. Christophe Galtier do të shkarkohet në fundin e sezonit dhe “Special One” shihet si “komandanti” i duhur i një grupi plot yje të llastuar.

Pavarësisht kualitetit dhe potencialit të madh që zotëron, PSG ende nuk është kthyer në një skuadër të fortë dhe fituese në Europë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...