Ligue 1

Mourinho trajner i Lyonit? Ja çfarë thotë presidenti Aulas

Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, ende nuk e ka vendosur se cili do të jetë trajneri i skuadrës së tij sezonin e ardhshëm për për një gjë është i sigurt: nuk do të jetë Jose Mourinho.

Pak ditë më parë, prestigjiozja franceze L’Equipe shkruante në faqen e parë se trajneri portugez mund të zbarkojë në Ligue 1, duke lënë të kuptohej që Lyoni ishte një opsion, por Aulas vë pikat mbi “I”.

“E takova Mourinhon verën e kaluar në Moskë, folëm pak, por jo për mundësinë që të merrte Lyonin. Nuk është i përshtatshëm për realitetin tonë ekonomik.”

Sa I përket mundësisë për të vijuar bashkëpunimin me Bruno Genesio, Aulas saktësoi:

“A ne dhe as misteri nuk kemi vendosur gjë, presim fundin e sezonin për ta zgjidhur këtë çështje. Duhet të jemi të fokusuar në kampionat për të zënë në fund vendin që të çon në Champions. Rinovimi me Genesion nuk përjashtohet, varet nga rezultatet.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency