Futboll

Mourinho: Unë dhe Inter, marrëdhënie dashurie

Në prag të derbit të Madonninës, nuk mund të mungonin edhe urimet e ish trajnerit të Interit, portugezit Jose Mourinho. Ai mbetet një nga trajnerët që ka fituar më shumë me zikaltrit, ndonëse i ka drejtuar për vetëm dy vite, ndërsa në vitin e e fundit, 2010-ën, fitoi edhe tripletën e famshme.

“Unë dhe Inter jemi të lidhur nga një marrëdhënie dashurie. Kur isha atje, kishim një grup të vjetër, që kishin ndoshta mundësinë e fundit për të fituar dhe dhamë gjithçka për t’ia dalë të sjellim gëzim te familja Moratti dhe të gjithë zi-kaltrit. Tani është një situatë krejt tjetër, sepse Inter po synon të ringrihet, duke i besuar shumë lojtarëve të rinj. Mendoj se Spalletti po bën një punë të mirë dhe uroj që derbi të flasë zi-kaltër”, tha portugezi, që tashmë drejton Manchester United-in.

To Top