Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Mourinho vendos për të ardhmen, u jep fund dilemave

Mourinho vendos për të ardhmen
Mourinho vendos për të ardhmen

Mourinho vendos për të ardhmen. Trajneri portugez ka kontratë me Romën deri në verën e 2024-ës dhe ka vendosur ta respektojë deri në fund atë.

Zërat për largimin e tij ishin shtuar ndjeshëm. Vetë portugezi pati lënë të kuptohej se mund të largohej në fund të këtij sezoni. Ai madje përmendi edhe oferta të marra nga për të drejtuar nga skuadra të tjera…

Megjithatë duket se pas takimit me drejtuesit e klubit, portugezi ka ndryshuar mendje dhe ka vendosur të respektojë kontratën me Romën, deri në verën e 2024-ës.

Lexo edhe:

  1. Tudor “shigjeton” Serinë A: Liga franceze më e fortë!
  2. Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo sugjeron edhe një tjetër legjendë për Brazilin
  3. Pësoi shtatë gola, portieri i gëzohet fanellës së Messit: Nuk e heq as në gjumë!
  4. Goditje në merkato, Juventus pas yllit të Bayern Munich

Palët jo vetëm kanë gjetur gjuhën e përbashkët për vijimin e bashkëpunimit, por edhe kanë nisur planifikimin për sezonin e ri. Tani pritet që vetë Mourinho të angazhohet për të bindur Matiçin e Smalling, të qëndrojnë ende të kryeqytet.

Gjithashtu, portugezi duhet të bëjë punë bindëse edhe me Paulo Dybalën, pasi klube të ndryshme kanë shfaqur interes për argjentinasin që ka rilindur në kryeqytetin italian.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...