Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Mourinho pret dy rikthime të rëndësishme për finalen e Tiranës

José Mourinho merr një lajm të mirë për finalen e “Air Albanias”, përballë Feyenoordit, në Conference League. Trajneri portugez me shumë mundësi do të ketë nën urdhrat e tij për këtë sfidë përmbyllëse të sezonit për verdhekuqtë dy emra të rëndësishëm: Spinazzolan dhe Mkhitaryan.

Prej disa javësh, trajneri portugez ka thirrur Leonardo Spinazzolan, i cili nuk ka dalë në fushë që Europiani i viit të kaluar, ku pësoi një dëmtim të rëndë. Ndaj Bolognas qëndroi në stol, por për të mund të ketë minuta në ndeshjet e fundit të kampionatit që të jetë më në formë për finalen e Tiranës.

Mourinho mund të rikuperojë edhe Henrikh Mkhitaryan. Të dy do të jenë në dispozicion të Portugezit për ndeshjen kundër Feyenoordit. Janë elementë të rëndësishëm në një ndeshje që mund të fusë Romën në histori si klubi i parë që triumfon në kompeticionin më të ri europian.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...