Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Dytë

Mposhti Luzin 2008, Flamurtari shpallet kampion i Kategorisë së Dytë

Flamurtari është ekipi kampion i Kategorisë së Dytë për edicionin 2021-2022 pasi mposhti me penallti 4-2 fituesin e grupit A, Luzi 2008, në finalen e madhe të zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi” në Tiranë.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi me barazimin 1-1, ku vlonjatët kaluan fillimisht në avantazh me Pjeshkën në minutën e 48, ndërsa Luzi barazoi me Gjinaj në minutën e 79-të.

Pas mbylljes së kohës së rregullt, skuadrat luajtën 30 minutat e shtesës, por që nuk mjaftuan për të përcaktuar fituesin, duke iu drejtuar më pas penalltive, ku vlonjatët u treguan më të saktë, duke u shpallur kështu kampionë të Kategorisë së Dytë.

Pas përfundimit të ndeshjes u zhvillua edhe ceremonia e shpalljes së Flamurtarit si kampion i kësaj Kategorie. Në këtë ceremoni ishte i pranishëm zv.presidenti i FSHF-së, Arben Dervishaj i cili i dorëzoi medaljet dhe trofeun e kampionit ekipit vlonjat.

Luzi 2008 dhe Flamurtari siguruan ngjitjen direkt në Kategorinë e Parë pasi u shpallën fitues të grupeve A dhe B në Kategorinë e Dytë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...