Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Mposhti sëmundjen e keqe dhe i solli fat skuadrës kundër Liverpool, rikthehet pas 525 ditësh

Bournemouth mori një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi ndaj Liverpool me rezultatin 1-0. Një sukses që i dedikohet tërësisht David Brooks.

Lojtari i datëlindjes 1997 përjetoi një fatkeqësi së fundmi duke qenë se në vitin 2021 u diagnostifikua me kancer. Megjithatë, Brooks nuk u dorëzua kurrë dhe ia doli ta mposhtte me sukses sëmundjen e rëndë duke hedhur pas krahëve një pjesë të errët në historinë e jetës.

Lexo edhe:

Në majin e vitit të kaluar, Brooks njoftoi se e kishte kaluar sëmundjen dhe tashmë është më pranë se kurrë të ushtruarit pasionin e madh, futbollin.

Kështu, në sfidën ndaj Liverpool, Brooks ishte pjesë e stolit të Bournemouth duke ndjekur nga pranë shokët e skuadrës. Një grumbullim që erdhi pas plot 525 ditësh me tifozët të cilët i dhuruan një pritje të ngrohtë 26-vjeçarit. Një histori speciale nga Premier League teksa triumfi i Bournemouth ndaj Liverpool u frymëzua nga rikthimi i Brooks.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...