Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Mposhti sëmundjen e keqe dhe i solli fat skuadrës kundër Liverpool, rikthehet pas 525 ditësh

Bournemouth mori një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi ndaj Liverpool me rezultatin 1-0. Një sukses që i dedikohet tërësisht David Brooks.

Lojtari i datëlindjes 1997 përjetoi një fatkeqësi së fundmi duke qenë se në vitin 2021 u diagnostifikua me kancer. Megjithatë, Brooks nuk u dorëzua kurrë dhe ia doli ta mposhtte me sukses sëmundjen e rëndë duke hedhur pas krahëve një pjesë të errët në historinë e jetës.

Lexo edhe:

Në majin e vitit të kaluar, Brooks njoftoi se e kishte kaluar sëmundjen dhe tashmë është më pranë se kurrë të ushtruarit pasionin e madh, futbollin.

Kështu, në sfidën ndaj Liverpool, Brooks ishte pjesë e stolit të Bournemouth duke ndjekur nga pranë shokët e skuadrës. Një grumbullim që erdhi pas plot 525 ditësh me tifozët të cilët i dhuruan një pritje të ngrohtë 26-vjeçarit. Një histori speciale nga Premier League teksa triumfi i Bournemouth ndaj Liverpool u frymëzua nga rikthimi i Brooks.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...