Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Mrekulli bëri Jezusi, jo Reichart”, Tebas s’i shqitet CEO-s së Superligës

Kreu i La Ligas, Javier Tebas ka reaguar sërish kundër krijimit të Superligës Europiane dhe CEO-s Bernd Reichart. Duke mos e kursyer batutën.

Superligë nuk do të ketë në 100 vitet e ardhshme. Dhe nëse ndeshjet do të jenë falas, atëherë nuk do të ndodhë as për 1000 vite.

Unë jam shumë besimtar. Mrekullinë e shumëzimit të bukëve dhe peshqve e ka bërë Jezusi, jo CEO i A22 Sports.

Lexoni edhe:

Emri i tij nuk më kujtohet, e harroj gjithmonë… Sot është ekonomikisht e pamundur të transmetosh futboll falas.

Një person që ka njohuri në lidhje me të drejtat televizive, nuk mund të thotë kurrë diçka të tillë.

Të drejtat televizive sot kapin vlerën e 13 miliardë eurove. Dhe po flasim për transmetimin e gjithçkaje pa pagesë apo edhe në një platformë OTT”, theksoi Tebas.

“Deri në 5 të mëngjesit duke pirë”, Tebas sulmon CEO-n e Superligës

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...