Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Muajin e kaluar u shtrua në spital për probleme në zemër, Carlos Tevez jep dorëheqjen

Carlos Tevez nuk është më trajner i Independientes. Klubi argjentinas ka njoftuar në rrjetet sociale se ish-“ylli” i Manchester United dhe Manchester City-t ka dhënë dorëheqjen.

“Carlos Tevez ka informuar për vendimin e tij që të mos vazhdojë si trajner i ekipit të parë. Dëshirojmë të theksojmë përkushtimin dhe profesionalizmin e stafit stërvitor në largim, i cili e mori drejtimin në një moment të vështirë dhe na udhëhoqi në rrugën drejt synimeve të reja”, shkruhet në deklaratë.

Lexo edhe:

Tevez e mori drejtimin e Independientes në gusht dhe gjatë kësaj periudhë ka arritur 14 fitore, 10 barazime dhe shtatë humbje. Tevez pati një problem shëndetësor muajin e kaluar, gjë që e bëri atë të dërgohej me urgjencë në spitalin lokal për shkak të shqetësimeve në zemër.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...