Miqesore

Muçi në formë mjaft të mirë, Tirana fiton derbin miqësor me Dinamon

Një javë para ndeshjes së Play Off-it të Europa Leagues, Tirana zhvilloi një tjetër test miqësor, teksa këtë herë u përball me Dinamon në “Selman Stërmasi”, në një derbi që i mungon prej vitesh futbollist shqiptar.

Bardheblutë u shfaqën në një formë mjaft të mirë dhe dominuan takimin, veçanërisht në pjesën e parë, ku shënuan dy herë, fillimisht me Ismailgecin dhe më pas me sulmuesin kryesor Ernest Muçi.

Nga ana tjetër Dinamo gjeti golin e vetëm të takimit me anë të Pontrelit në minutat e fundit të sfidës, që u mbyll me fitoren 2-1 të bardhebluve, ndërsa trajneri Egbo pati mundësi të shohë si po ecin përgatitjet për ndeshjen e të enjtes së ardhshme.

Kujtojmë që më 1 tetor bardheblutë do të përballen me zviceranët e Young Boys në Bernë, në sfidën Play Off- të Europa Leagues, ku do të provojnë kalimin për në fazën e grupeve të këtij kompeticioni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency