Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Muller dy herë rresht në stol, Tuchel: Të gjithë duhet të mësohen se diçka e tillë ndodh

Për herë të dytë radhazi Thomas Muller është lënë jashtë formacionit titullar të Bayern Munich.

Trajneri, Thomas Tuchel e shpjegoi zgjedhjen e tij në konferencën për shtyp kështu, duke thënë se kjo gjë është normale.

Lexo edhe:

“Të gjithë duhet të mësohemi me faktin se vendime të tilla ekzistojnë. Mënyra se si Thomas po e pranon situatën është e bujshme. E di që ai ka një rol të veçantë në këtë ekip, por problemi nuk është aq i madh sa dëshironi ju që të duket.”-deklaroi Tuchel.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...