Gjermani

Muller, i papërgjegjshëm ndaj 19-vjeçarit, i shkakton një çarje të gjatë në këmbë (video)

Jamal Musiala është detyruar të braktisë seancën të Gjermanisë, pasi u dëmtua seriozisht në nga Thomas Muller pas një ndërhyrjeje në sparkatë gjatë  përgatitjeve për ndeshjet e Nations League përballë Hungarisë dhe Anglisë.

Një reagim krejt i panevojshëm i ikonës së Bayernit ndaj shokut të skuadrës (te Bayerni dhe Gjermania), i cili, siç shihet edhe nga pamjet, pavarësisht se arrin të qëndrojë në këmbë, ndjen dhimbje të forta në këmbë.

Muller kërkoi falje shpejt dhe ishte nga të parët që kërkoi ndihmën e mjekëve pas përplasjes aksidentale. Fatmirësisht, dëmtimi nuk është serioz, pavarësisht se Musiala duket se ka një çarje të gjatë, por jo të thellë, përgjatë këmbës.

Gazetari sportiv gjerman, Kerry Hau, shkroi në Twitter: “Musialës iu desh të ndalej seancën e parë stërvitore me ekipin kombëtar në Frankfurt pas një dueli me kolegun e tij te Bayern, Müller. Diagnoza e parë: vetëm një prerje e vogël në këmbë, asgjë muskulore.”

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency