Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Muller legjendë e Bayernit, barazon rekordin e Sepp Maier

Thomas Muller është tashmë në historinë e Bayernit të Mynihut, por nga sot ai me të drejtë hyn në legjendën e klubit. Sulmuesi gjerman i është bashkuar portierit Sepp Maier në renditjen e lojtarëve me më shumë paraqitje në Bundesligë: 473, e fundit sot, në humbjen ndaj Hoffenheimit, në ndeshjen e ditës së 34-t dhe të fundit të kampionatit.

Lexo edhe:

https://www.instagram.com/p/C7HLZrjIxa0/?utm_source=ig_embed&ig_rid=4d74d128-c6a2-497f-bc4d-0ed1a0007186

Muller, 34 vjeç, ka luajtur për Bayernin që nga viti 2009 dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola dhe ka dhënë 11 asistime në të gjitha garat. Në pesëmbëdhjetë vjet ai grumbulloi 707 ndeshje, me 242 gola dhe 268 pasime vendimtare, duke fituar 12 trofe kombëtarë, 2 Champions, 2 Kupa të Botës për Klube, 2 Superkupa Evropiane, 6 Kupa të Gjermanisë dhe 8 Superkupa të Gjermanisë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...