Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Muller vlerëson Villarealin: Me fat që së bashku me qenin pamë ndeshjen e tyre!

Shorti i Ligës së Kampionëve vendosi që njëra prej çerekfinaleve të jetë ajo mes Villareal dhe Bayern Munich. Spanjollët pasi eliminuan Juventusin do të tentojnë surprizën edhe ndaj gjigandëve bavarezë, të cilët janë të paralajmëruar për ta marrë seriozisht “nëndetësen e verdhë” të drejtuar nga Unai Emery.

Këtë e ka theksuar edhe Thomas Muller, i cili shprehet se Villareal është një kundërshtar i vështirë ndërsa shtoi se ishte me fat që e pa ndeshjen e tyre ndaj Juventusin.

“Isha me shumë fat që së bashku me Murmel (qeni i tij) pashë ndeshjen e Villareal ndaj Juventus. do të jenë një kundërshtar i vështirë për ne dhe do të na duhet të luftojmë në çdo sekondë për të shkuar në gjysmëfinale”, u shpreh Muller.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...