Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Mund ta humbasë me parametra zero, Bayern kërkon të rinovojë me Lewandowskin

1. Fussball Bundesliga 1. FC Koeln - FC Bayern Muenchen 15.01.2022 Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 9 protestiert nachdem zuerst Abseits angezeigt wird 1. Fussball Bundesliga, 1. FC Koeln - FC Bayern Muenchen, Koeln, Rheinenergiestadion DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO. *** 1 Soccer Bundesliga 1 FC Koeln FC Bayern Muenchen 15 01 2022 Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 9 protests after offside is shown first 1 Soccer Bundesliga, 1 FC Koeln FC Bayern Muenchen, Koeln, Rheinenergiestadion DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND OR QUASI VIDEO Copyright: xBEAUTIFULxSPORTS/Wunderlx

Robert Lewandowski mbaron kontratën me Bayern Munich në qershor të 2023-shit dhe emri i tij është lidhur së fundmi me emrin e Barcelonës.

Klubi gjerman, siç bën me dije eksperti dhe gazetari i sportit, Fabrizio Romano, po tenton të mbyllë marrëveshjen e rinovimit sepse nëse një gjë e tillë ndodh atëherë polaku mund të largohet me parametra zero në fundin e sezonit të ardhshëm.

Nga mediet spanjolle theksohet se personat që e rrethojnë sulmuesin e Bayern kanë zhvilluar bisedime me Barçën, në rast se tentativat e rinovimit me kampionët në fuqi të Gjermanisë dështojnë.

Romano thekson se nuk ka pasur bisedime mes klubeve për momentin, madje shton se nuk ka asnjë marrëveshje mes Barçës dhe vetë lojtarit, pasi vetë Lewandowski dëshiron që së pari të shikojë se çfarë do ndodhë me bisedimet e rinovimit me bavarezët.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...