Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Mund të ndodhë sot, gjyshe”, festimi ikonë i Messit me sytë nga qielli

Në fund të finales së Kupë së Botës Argjentinë – Francë, pak sekonda para se Montiel të ekzekutonte penalltinë e fundit, që do ta sanksiononte përfaqësuesen bardhekaltër për herë të tretë në histori kampione të botës, Lionel Messi u fokusua nga kamerat me sytë nga qielli, duke belbëzuar disa fjalë: “Puede ser hoy, abu”, që mund të përkthehet “Mund të jetë sot, gjyshe”.

Teksa Montiel dërgoi topin pas shpinës së Hugo Llorisit, Messi ra në gjunjë, në lot, pasi arriti të vetmin trofe që i mungonte palmaresit të tij.

Zonja Cuccittini (gjyshja e tij), ishte mbështetësja kryesore e idesë për ta parë Messin futbollist, por ajo vdiq kur nipi i saj ishte vetëm 11 vjeç.

Mendohet se festimi ikonë i Messit, me sytë drejt qiellit, ishte një nderim për gjyshen e tij.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....