Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mund t’i befasojë të gjithë, Carlos Teves gati t’i rikthehet futbollit

Carlos Teves, 38 vjeç, u largua nga Boca Juniors me idenë se do të varte këpucët në gozhdë, por nuk do të ndodhë kështu. Përfaqësuesi i tij ligjor shpjegon se shumë klube janë të interesuara sulmuesin argjentinas, kështu që është shumë pranë rikthimit në fushën e gjelbër:

“Na kanë thirrur klube nga të gjitha anët, por janë skuadra që e dinë se Carlos nuk do t’u bashkohet. Ai po kërkon një përzierje mes sportit dhe cilësisë së jetës. Duhet të jetë një vendim familjar, pasi e gjitha familja e tij është vendosur në Argjentinë. Bisedimet me një klub janë të avancuara. Carlos dëshiron ta mbyllë karrierën ashtu siç e meriton.”

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....