Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mundësi e re për Bonuccin, merr ofertë nga klubi i njohur

Leonardo Bonucci nuk bën më pjesë në planet e Juventusit dhe nuk është grumbulluar nga bardhezinjtë për miqësoret e verës, teksa gjasat janë që të largohet pa nisur sezoni i ri.

Së fundi mediat holandeze kanë raportuar për një interesim të Ajaxit për mbrojtësin veteran italian, i cili po merr kohë për të menduar në lidhje me ofertën e klubit holandez.

Lexo edhe:

Tashmë në moshën 36-vjeçare, një eksperiencë jashtë Italisë dhe për më tepër në një klub që do të luajë edhe kompeticionet europiane, do të ishte padyshim pozitive për Bonuccin, i cili ka planifikuar tërheqjen verën e 2024-ës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...