Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mungesa e Italisë në Katar 2022, Mancini: Do fitojmë Kupën e Botës në 2026-ën!

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka folur për synimet e tij për të ardhmen e Kombëtares.

Duke folur në konferencë për mediet pasi siguroi fazën finale “Final Four” të Nations League, tekniku theksoi se do që në Kupën e Botës në 2026 nuk dëshiron që vetëm të shkojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të qenë present, por për ta fituar atë.

“Do të duhet të presim edhe katër vjet, por synimi është të shkojmë në Shtetet e Bashkuara për të fituar”-tha Mancini.

Megjithatë Italisë do i duhet të presë edhe katër vite dhe me Botërorin Katar 2022 në prag kus kuadra e Mancinit nuk do të jetë prezente, pritja do të duket pak më e gjatë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...