Merkato

Mungesa gjatë e van Dijk, Liverpooli piketon emrat për merkaton

Liverpool po përgatitet të rikthehet fuqishëm në merkaton e dimrit, pasi Van Dijk dëmtoi ligamentet e gjurit të majtë. Sezoni i qendërmbrojtësit holandez është kompromentuar madje ka zëra që thonë se nuk do të mund të grumbullohet me “tulipanët” për Europianin.

Holandezi u dëmtua gjatë derbit të së Shtunës së kaluar me Evertonin e Ancelotti (2-2), për shkak të një dalje të nxituar nga Pickford, i shënjestruar në mediet sociale nga ultrasit e Liverpool (u kërcënua me vdekje), që çka e nxiti policinë e Merseyside të hapte një hetim.

Afrimi i mundshëm i një futbollisti me përvojë, por në moshë të madhe, sikurse është i vetofruari Garay (34 vjeç), ish-lojtar i Valencias, nuk i bind shumë drejtuesit e “The Reds”.

Klopp do ta kalojë këtë periudhë emergjence deri në Krishtlindje duke tërhequr mesfushorin mbrojtës Fabinho në krah të Matip. Por në janar kampionët në fuqi të Premier League-s do të kërkojnë një zgjidhje.

Objektivat, në veçanti, janë dy: i pari është Ozan Kabak, 20 vjeç, turk, i zbuluar nga Schalke. Kushton rreth 30 milionë euro dhe gjatë verës u ndoq edhe nga Lazio. Emri tjetër është ai i Ben White, 23 vjeç, zbulimi i kësaj pjese të parë të Premier League-s me fanellën e Brightonit. Strategjia është e qartë: përqendrimi te një mbrojtës i ri dhe me vlerë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency