Angli

Mungesat e shumta nga dëmtimet, Liverpool kthen sytë nga talenti i Shakhtar Donetsk

Vështirësitë e fillim sezonit po detyrojnë Liverpool-in që të jetë përsëri aktive në tregun e transferimeve.

Skuadra e Jurgen Klopp po vuan dëmtimet e shumta dhe mungesën e stabilitetit, pasi Liverpool qëndron në vendin e 8 në Premier League me 9 pikë pas 6 ndeshjeve dhe gjithashtu ka stonuar edhe në UEFA Champions League, pasi u mund 4-1 në transfertën e Napoli-t, por reagoi në shtëpi përballë Ajax duke triumfuar 2-1.

Në pritje të merkatos së janarit, “The Red” kanë kthyer fokusin nga Ukraina dhe bëhet fjalë për talentin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk.

21-vjeçari shihet si një nga futbollistët më premtues të momentit dhe drejtuesit e klubit anglez janë vendosur në lëvizje, pasi lojtari pëlqehet edhe nga gjermani Klopp.

Mudryk deri më tani në këtë sezon të ri ka zhvilluar 5 ndeshje dhe ka shënuar dy gola, një prej tyre në Champions përballë Celtic, ndërsa është pjesë edhe e përfaqësueses ukrainase.

Vlera e kartonit të Mykhaylo është 15 milionë euro dhe kontrata me Shakhtar i skadon në 31 dhjetorin e vitit 2026 dhe Liverpool do të provojë ta transferojë që në muajin janar talentin në “ishull”.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency