Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Mungesë e madhe te festa e Barcelonës, ish-kapiteni nuk pranoi ftesën

Barcelona organizoi dje në rrugët e qytetit,festimet e titullit të 27-të kampion. Në listën e kampionëve ishin dhe lojtarë si Memphis Depay apo Aubameyang.

Këto dy lojtarë nuk mund të ishin pjesë e festimeve  për shkak të angazhimeve me ekipet e tyre, konkretisht Depay me Atleticon e Madridit dhe Aubameyang me Chelsea-n.

Lexo edhe:

Në listën e lojtarëve që dhanë kontribut në kthimin te titulli ishte edhe ish- kapiteni i “Blaugranave” Gerard Pique, i cili u tërhoq në mënyrë të papritur nga futbolli i luajtur në nëntor. Ish-mbrojtësi është formuar në akademisë së katalanasve. Ai ka qenë pjesë e ekipit të që nga sezoni 2008-2009.

Sipas medieve spanjolle, Pique nuk e ka pranuar ftesën e trajnerit Xavi, edhe pse ai ishte pjesë e kampionëve të Spanjës deri në nëntorin e vitit të kaluar. Mbrojtësi ka qenë shumë i suksesshëm me Barcelonën duke fituar 3 Champions League dhe është shpallur 8 herë kampion me “katalanasit”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...