IPKO Superliga

Mungojnë financat, Afrim Toverlani largohet nga drejtimi i Ferizajt

Problemet financiare të Ferizaj shtyjnë trajnerin e mirënjohur Afrim Toverlani të japë dorëheqjen. Futbollistët dhe stafi teknik kishin tre muaj pa u paguar, ndaj në një situatë të tillë, ku nuk shiheshin premise për zgjidhje, Toverlani vendosi të largohej.

“Nuk jam më trajneri i Ferizajt, për arsye të shumta. Një ndër to është edhe borxhi që kryesia e klubit u ka lojtarëve të cilët nuk janë paguar ende. Gjithashtu kemi pasur një marrëveshje që para datës 31 dhjetor të transferojmë së paku 5 futbollistë. Në një situatë të tillë nuk mund të vazhdohet”, – deklaroi Toverlani për mediat në Kosovë

Për shkak të problemeve financiare  vetë klubi i Ferizajt ka kërkuar ndihmë në rrjetet sociale nga donator të ndryshëm dhe nga Komuna e Ferizajt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency