Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Murali më gjigant në botë i përket legjendës Maradona (video)

Murali më i madh në botë, një homazh për Diego Armando Maradonën, i vendosur në Avenida San Juan y Solís, në lagjen San Cristóbal, është inauguruar dje me rastin e 62-vjetorit të lindjes së “Diez”.

Një vepër 40 metra e gjerë dhe 45 metra e lartë e artistit Martín Ron, kushtuar lojtarit që bëri histori në Kombëtaren e Argjentinës (ka veshur në vendlindjen e tij fanellat e skuadra të tilla si: Argentinos Juniors, Boca, Newells) dhe në Europë me Barcelonën dhe kryesisht me Napolin.

Në prani të një turme të madhe, në ditën kur Diego do të kishte mbushur 62 vjeç, gjatë një eventi ku morën pjesë artistë dhe ku u zhvilluan një sërë aktivitetesh, u shfaq imazhi i Maradonës që i përket finales së Kupës së Botës në Itali 1990.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...