Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Muric: Nuk e meritonim, jemi të zhgënjyer! Penalltia? Kur nuk merr pikë…

Aro Muric priti një penallti, shpëtoi portën e Kosovës edhe në disa raste të tjera, por nuk ia doli ta mbante të paprekur në duelin me Rumaninë, që u humb 2-0. Portieri i Kosovës foli pas ndeshjes për emisionin “Dardanët”SuperSport 3, ku ndër të tjera tha:

 

Ishte e vështirë për ne, nuk e merituam këtë. Nuk jemi të lumtur. Nuk duhej ta lejonim të ndodhtë kështu, duhet të bënim më mirë.

Lexo edhe:

Penalltia? Nuk u dorëzuam asnjë moment, luftuam deri në fund. Ishte një pritje e mirë, por do të ishte bukur nëse do të merrnim pikë. Jemi të zhgënjyer, nuk bëmë diferencën me atë pritje”, u shpreh “gardiani” i Kosovës.

VIDEO/ Merr fund ëndrra Euro 2024, Kosova mposhtet mes tensionit në Bukuresht

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...